24 Kasım 2016 Perşembe

AKSARAY BELEDİYESİ AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARI İLE HİZMETE DEVAM EDİYOR

Aksaray Belediyesi, Akıllı Şehir uygulamasıyla teknolojiyi kullanarak vatandaşlara kesintisiz ve en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor. Belediyenin birçok hizmetinin elektronik ortamda yönetilmesine olanak sağlayan yeni uygulamalar sayesinde,bilgiye ulaşmak artık çok daha kolay.
Teknolojideki büyük ve hızlı değişimle  her geçen gün daha “akıllı” hale gelen dünyamızda, kamu hizmeti sağlayıcıları arasında yer alanlardan birisi de belediyelerdir. Teknolojiyi kullanarak vatandaşlara kesintisiz ve en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen Aksaray Belediyesi kamu hizmeti sağlayıcılarını elektronik ortama aktararak verimliliği artırmayı hedefliyor.
Aksaray Belediyesi Akıllı Şehir uygulamalarıyla vatandaşları için daha kaliteli yaşam koşulları sağlamak için Aksaray’ı daha yaşanabilir bir şehre dönüştürmeye devam ediyor.Başkan Yazgı’nın vatandaşların hizmetine sunduğu belli başlı Akıllı Şehir Uygulamaları;

MIS Sistemi (Belediyenin Elektronik Ortamda Yönetilmesi )
Kentli Bilgi Sistemi,
Beyaz Masa,
Çağrı Merkezi,
Mobil Uygulama,
Çek Gönder Çözülsün,
CBS(Coğrafi Bilgi Bistemi),
BEL NET(Ücretsiz İnternet Erişim Noktası),
Cep Telefon Şarj Üniteleri,
SMS Bilgilendirme Sistemi,
Otobüs Takip Sistemi,
Muhtar Bilgi Sistemi,
Ön ödemeli Su Sayaçları İçin, Avans Yükleme Kiosku,
Elektronik Elektrik Sayaçları,
Kent 68 Elektornik Bilet ve Ödeme Sistemi,
E-Belediye,
E-Devlet,
Bilgi duvarı,
E-Vezne,
Güneş enerjili aydınlatma sistemi gibi akıllı uygulamaları ile belediyenin verimliliği yanında vatandaşların işleri kolaylaşıyor. Aksaray Akıllı Şehir Olma yolunda ilerliyor.
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı;” Şehirlerin nüfusları hızla büyüyor ve gelecek yıllarda daha da artacağı için hayatı vatandaşlarımız için kolaylaştırmak görevimiz. Akıllı şehir çalışmaları için somut adımlar üzerinde çalışmaya devam ediyoruz ”şeklinde görüşlerini ifade etti.

Hiç yorum yok: